Naučila som sa meditovať v tichu

, ,

„Nevedela som do čoho idem, ale vôbec.

V prvý deň, keď sme sa dali do ticha, som mala vnútorný boj, bola som z toho nervózna.

Úžasné bolo ale zistenie po prvom dni. To ticho mi začalo byť príjemné.

A keď sme na tretí deň začali rozprávať, tak sa mi to vadilo. Túžila som v tom tichu naďalej zotrvať. Tak mi v tom bolo dobre. To by som ani nepovedala, že sa mi bude v tom tichu a mlčanlivosti tak páčiť. Som za to vďačná.

Ja som zistila, že mám v mojom živote málo takýchto tichých dní. Fakt si sadnúť a nemusíš nič, iba byť sám so sebou. Ja by som v tom bola aj 5 dní! Nielen 2.

Som tak veľmi šťastná, že som sa naučila meditovať. Nikdy som nevedela ako to robiť. Lebo toľko informácií človek má naozaj a ten človek nevie – je to takto, alebo takto? To bolo pre mňa také najväčšie obohatenie, aj keď to teda vôbec nebolo jednoduché.

Cez meditácie prebiehali rôzne procesy, uvedomenia si, veľa sa vo mne riešilo. Človek sa ponoril v tom tichu a pozrel sa aj na to, čo nechcel nikdy vidieť a uvedomil si – áno, aj toto je moje a čo s tým môžem urobiť. To bolo pre mňa celkom silné.

Čo mi tento týždeň ešte priniesol?

Priniesol mi také UVEDOMENIE. Uvedomujem si viac, čo sa vo mne odohráva. Som vnímavejšia, aj keď sa s niekým rozprávam, alebo keď len sledujem rozhovor 2 ľudí, vnímam to hlbšie, nie je to povrchné, je to také vedomé vnímanie života. Mne sa to tak zvedomilo všetko. Ja som veľmi veľmi vďačná.

Sima.“