Muž sa začal meniť

, ,

“Ešte nikdy som neabsolvovala žiaden kurz iba váš a zmeny som začala cítiť v podstate okamžite. Celkovo zmeny vo vnímaní, cítim sa istejšia, pokojnejšia a čo je hlavné, dokážem oveľa viac chápať súvislosti, situácie a najmä ľudí.

Najväčšiu zmenu vnímam vo svojom manželstve. Bolo by to na dlhšie rozprávanie, ale v skratke, uvedomila som si, že som svojho muža chcela meniť, že som ho nevedela prijať aký je, že som ho často mentorovala, poúčala, napomínala, nevedome som ho nenechávala byť ním. Vždy (v čase pred kurzom) keď sa napríklad pohádal a rodičmi a doniesol domov zlú náladu, v tých vypätých chvíľach som ho nahlas hodnotila a sústreďovala som sa na jeho “nevhodné” reakcie počas hádky s nimi, namiesto toho aby som pochopila čo všetko je za jeho hnevom.

Od kurzu keď sa podobné situácie opakovali a znova mal výmenu s otcom (majú problémy lebo otec pije a môj muž je z toho zúfalý) a prišiel domov nahnevaný naňho, tak som si ho iba vypočula, nehodnotila som, pochopila som jeho emócie aj to, že týmito výmenami sa mu iba vracajú staré traumy, a pochopila som jeho hnev (na ktorý som predtým odpovedala zväčša svojim hnevom s začarovaný kruh bol na svete). Namiesto poúčania som ho proste prijala, s láskou sa zaňho postavila, a uznala že to ako sa cíti je úplne v poriadku.

Na moje počudovanie sa muž začal meniť. Prestal sa do seba uzatvárať, prestal domov chodiť nahnevaný, začal sa mi otvárať, máme hlbší vzťah, nehádame sa, je veselší, začal meniť celkovo spôsob ako rieši problémy s otcom, začal sa k tomu stavať oveľa rozumnejšie, a pritom som nespravila nič iné ako to, že som prestala hodnotiť, a na miesto toho som začala prijímať, s láskou, bez predsudkov. Zrazu mám doma skvelého muža, ktorý takým vlastne bol vždy, len to bolo treba trocha pošťuchnúť.

K tomu zlepšená pleť je perličkou na torte . Janka”