Bolesť zuba zmizla

, ,

„Dnes je streda, 3. deň po skončení kurzu, kde si okrem iného riešila so mnou aj môj chrup. Na kurz som prišiel s rozboľaveným zubom, ktorý bol zrelý na vytrhnutie, zapálené lôžko, koreň, deň pred kurzom som mal z neho horúčku. V sobotu som mal bolesti, v nedeľu na kurze tiež. Po tvojom procese v nedeľu stále nič, ani večer – ibaže to, na čo si nás upozorňovala – nekontrolovať sa a neskúmať sa stále, či sa dačo zlepšilo, som nerobil.
Dnes je streda, ráno som vstal, umyl som si zuby, sú v poriadku, necítim bolesť, som uvoľnený a teším sa, čo bude ďalej.

Preto sa ti chcem ešte dodatočne poďakovať, lebo sa mi vďaka tebe zmenil aj pohľad na život a život ostatných. Viem, ako mám pristupovať k problémom, takisto k problémom iných ľudí. Neriešiť vôbec veci, ktoré k ničomu nevedú.

Uvedomil som si, že pokiaľ vnímam veci srdcom, nič ma nemôže v zlom prekvapiť.

A čo som si ešte zobral z tvojho kurzu? Prichádzal som na kurz s tým, že sa naučím techniky rôznych “hladín”, pocítim niečo neskutočné atď. atď. S čím odchádzam? S niečím oveľa lepším – s vedomím vlastného srdca a poznaním, že som ČLOVEK a mám sa tak aj správať.

Predo mnou je však ešte nesmierne množstvo ťažkej práce, aby som sa stal človekom, akým chcem byť. Cesta je však až priezračne jasná a čistá. Je to cesta lásky k sebe a ostatným. Jakub“