Čo je Affiliate program?

Čo je affiliate program?

Affiliate program je jednoduchý spôsob ako zarábať z provízie na predaji kurzov, prednášok. Stačí ak máš webové stránky navštevované ľuďmi s možným záujmom o kurzy, prednášky na tejto stránke (či už blog, osobné, alebo firemné stránky. Alebo ak máš napríklad na sociálnych sieťach (Facebook, Instagram, YouTube…) sledovateľov. Týmto spôsobom si vieš zarobiť a použiť tieto peniaze na kúpu produktu na našej web stránke. Tým pádom si ušetril.

Napríklad:

Kurz stojí 200€. Vďaka programu Affiliate si odporúčal tento kurz a na základe tvojho odporúčania si dvaja kúpili tento kurz za 200€, tak provízia za nákup jedného kurzu za 200€ je 10% čo je 20€. Priviedol si dvoch ľudí čo kúpili tento kurz to je 2 x 20€ = 40€. Týchto 40€ potom môžeš použiť na kúpu tvojho kurzu a formou kupónu vygenerovaného vo svojom profile, si odrátať túto províziu. Takže nezaplatíš za kurz 200€ ale len 160€. Poteší?

Ako to funguje?

Celý proces je veľmi jednoduchý a pozostáva z nasledujúcich krokov:

  1. Prihlásiš sa ako náš používateľ alebo sa u nás zaregistruješ (aby si mal u nás prihlasovacie údaje, ktoré neskôr použiješ pri prihlasovaní sa do affiliate administrácie)
  2. Zaregistruješ sa ako náš affiliate partner.
  3. Systém ti pridelí jedinečný identifikátor, ktorý sa musí nachádzať vo všetkých odkazoch na tvojom webe, ktoré odkazujú na náš obchod. Ten nájdeš vo svojom profile.
  4. Vygeneruješ si u nás banner (obrázok tej veľkosti, ktorá sa na tvoj web najviac hodí), alebo textový odkaz (pokiaľ chceš odkaz umiestniť niekde do článku ako text, alebo ho zdieľať na sociálnych sieťach)
  5. Vygenerovaný HTML kód (tento vygeneruje náš web, ty si ho len skopíruješ) vložíš do svojich stránok, alebo na sociálne siete
  6. Začneš zarábať!

Akonáhle máš na svojom webe takýto odkaz / banner na náš web, u každého návštevníka, ktorý na neho klikne a príde k nám z tvojho webu systém zaznamená odkiaľ prišiel. Ak si taký návštevník u nás kúpi a zaplatí za kurz, prednášku, v stanovenom časovom období Ti zo zaplatenej čiastky na tvoj affiliate účet prirátame províziu z predaja.

Keď nazbieraš minimálnu čiastku provízií, môžeš požiadať o jej vyplatenie a pošleš faktúru, alebo ju použiť na zníženie tvojej platby za kurz, prednášku (to v prípade, že nemáš firmu a nevieš fakturovať). My Ti následne doposiaľ nevyplatené provízie prevedieme na účet, ktorý si si u nás zadal pri registrácii (po splnení podmienok na základe Affiliate podmienok).

Aké sú teda pravidlá? 

Vyplácame províziu vo výške 10% za všetky objednávky, ktoré zákazník uskutoční v období do 90 dní od návštevy našej web stránky cez tvoj affiliate banner alebo textový odkaz. Minimálna čiastka na vyplatenie je stanovená na 30€.

Čo je affiliate?

Jedná sa o formu spolupráce kedy si odmeňovaný províziou za každý nákup, ktorý realizuje návštevník, ktorého si odkázali na našu stránku počas určitého obdobia – 90 dní.

Prečo Affiliate u nás?

Lebo máme skvelé provízie s možnosťou použitia na vlastný nákup kurzov, prednášok ako aj nadštandardne dlhú dobu (90 dní), počas ktorej môže zákazník nakúpiť, aby Ti bola priznaná provízia. Je to jednoduchý spôsob ako zarobiť s minimálnym úsilím. Prečo nezarobiť na obchode ktorý nám si pomohol realizovať?

Pre koho je tento program vhodný?

Náš affiliate program je vhodný pre každého, kto má blog alebo webové stránky ideálne s témetikou príbuznou kurzou a prednášok (priamo ale aj nepriamo). Nie je to však podmienka. Tam je vysoká šanca, že Tvoji návštevníci sa k nám prekliknú a nakúpia.

Ale ja nemám web o kurzoch a prednáškach, má to pre mňa zmysel?

Samozrejme. Affiliate program môže byť úspešný aj na tvojich stránkach. Máš napríklad obchod so športovými potrebami? Možno chcú Tvoji zákazníci počúvať kurz pri športovaní. Fitness centrum? To isté. Predávaš dovolenky? Ľudia radi počúvajú kurzy aj na dovolenke či pri cestovaní. Príkladov sa dá nájsť veľa… Možno máš veľkú základňu na Facebooku, alebo iných sociálnych médiach.

Aká je provízia z Affiliate?

Provízia predstavuje 10% z ceny všetkých hotovostných nákupov realizovných návštevníkom ktorého si ku nám priviedol. Pri bežnej cene 100€ za video kurz by si z nej zarobil 10€. A to sa už oplatí, nie?

Za aké obdobie sa ráta Affiliate?

Započítavajú sa všetky hotovostné nákupy ktoré realizoval návštevník z Tvojej stránky v nasledujúcich 90-tich dňoch od prekliku na našu web stránku. Systém bude vedieť, že daný zákazník prišiel z tvojho linku čo si zdieľal. A ak sa preklikne viac krát? Rátame vždy 90 dní od poslednej návštevy!

Aká je minimálna a maximálna suma zárobkov?

O vyplatenie provízie môžeš požiadať hneď ako zarobíš minimálne 30€. Maximálna suma zárobkov nie je – čím viac objednávok nám pomôžeš získať, tým viac zarobíš.

Čo ak k Vám návštevník prišiel aj z iného webu než môjho?

Samozrejme, táto možnosť tu je, že k nám raz zákazník príde z Tvojej stránky a raz zase z inej, kde je náš affiliate program tiež implementovaný. V tom prípade pripíšeme províziu tomu affiliate partnerovi, z ktorého za posledných 90 dní prišiel zákazník prvý krát.

Ako viete identifikovať že bol realizovaný nákup predmetom môjho Affiliate odkazu?

Každá návšteva cez affiliate sa zaznamená u nás v systéme. Keď zákazník zaplatí za objednávku, pozrieme sa, cez ktorý affiliate program bol prvý prístup zákazníka na náš web za posledných 90 dní. Tomu affiliate partnerovi zarátame províziu. Tú následne vidíte vo svojom Affiliate účte.

Ako sa teda zapojím?

  1. Zaregistruj sa ako náš affiliate partner na stránke s staňte sa partnerom.
  2. Umiestni na svoju stránku jeden z bannerov alebo textových odkazov, ktoré si vytvoríš vo svojom Affiliate účte v administrácii (odkaz bude obsahovať tvoje affiliate ID)
  3. Začni zarábať… 🙂

Viem ovplyvňovať koľko zarobím?

Samozrejme. Veď to Ty rozhoduješ o umiestnení, texte a odkaze pri baneroch, ktoré Ti zarábajú. Čím viditeľnejší banner, odkaz a zaujímavejší text, tým väčšia šanca na zárobok.

Je administrácia Affiliate zložitá?

Vôbec nie. Len sa pozri na našu stránku, kde administráciu popisujeme, aby si vedel a aj videl čo Ťa čaká. Neboj sa, nie je to nič zložité.