Zbavila som sa závislosti na sladkostiach

, ,

„Počas kurzu som ako jednu z tém riešila závislosť na sladkostiach, bol vtedy pri nás Tibor (asistent). Odvtedy som nezjedla ani jednu sladkosť. Vôbec ma to neláka, aj keď ich vidím priamo pred sebou v plnej špajzi či v miske na stole, nemám potrebu ich jesť. To bola moja celoživotná závislosť a Tibor mi priniesol úžasné zvedomenie minulosti.
 
Ďalšia vec, ktorú som si vyriešila bolo obhrýzanie nechtov. Od malička maličkého som si obhrýzala. Nič nezaberalo. Nevedela som prísť na príčinu. Išla som až do takej bolesti! Nevedela som pochopiť, ako som to za minútu-dve stihla obhrýzť až do takej bolesti. Iba som vnímala, že to, čo som si spravila bolo v tej chvíli veľmi silné a akoby to išlo mimo mňa. Cítila som, že to má korene v detstve, ale kde presne, som nevedela odkryť. Vedela som, že tu potrebujem pomoc.
 
Na kurze KVET 3 som tomuto môjmu problému vôbec nedala prioritu, keďže sa objavili v mojom živote iné, dôležitejšie témy. A predstav si, že pri jednej terapii, ktorou ma sprevádzala Simonka, hoci sme neriešili obhrýzanie nechtov, ale niečo iné, aj tak sa to odblokovalo, vyriešilo.
Našli sme príčinu v situácii kde ma ako 3-ročnú hrýzol do rúk až do krvi môj o 2 roky mladší brat. Mala som odtlačky jeho zubov aj s modrinami pociťovala som bolesť a kŕče v dlaniach a prstoch. Presne rovnaké kŕče napätia a bolesti ako keď som si dohrýzla prsty a zbavovala ich od nechtov. Tu sa to odblokovalo a vyriešilo moje trápenie. To je sila!
Po kurze sa mi upravil menštruačný cyklus a po rokoch ho mám bez bolesti. Želám si, aby to takto bolo každý ďalší mesiac.
Keď som ja viedla proces odblokovania prišla som k výnimočnému poznaniu, aký vplyv má ponižovanie dieťaťa pre celý jeho dospelácky život. Počas kurzu som zažila 2 klientov z regiónov Slovenska, kde sa hovorí aj po maďarsky, ale tieto deti boli vedené k slovenčine. Obaja klienti boli v škôlke a prvých stupňoch ZŠ ponižovaní učiteľkami ignoráciou a posmeškami za to, že hovorili po slovensky a nevedeli dobre po maďarsky ??? Práve tieto situácie boli príčinami, koreňmi dosť vážnych tém, ktoré sme tu riešili. Ešte raz ďakujem. Mám v sebe úžasný vnútorný pokoj a úsmev na tvári. Vyriešila som si tu veľa vecí, vnímam to ako veľký dar.
Doma ide teraz všetko v režime veľkého pokoja v porovnaní s tým iným pokojom predtým. Je to UAAAU.
Začínam ďalší radostný deň a Tebe aj všetkým Tvojim blízkym želám všetko NAJ, aby sa naplnili želenia vyslané cez srdce.
Cítim sa ako tá “cibuľa”, ale bez niekoľkých vrstiev šupiek a je to skvelý nádherný pocit.
Včera celý deň pršalo a ja usmiata a v dobrej nálade po celý deň. Dovtedy počasie mávalo na mňa vplyv na náladu, pocity a často krát aj zdravotný stav. Teraz objavujem krásne pocity za každého počasia. Je to pre mňa nový dar.
Vierka.“ účastníčka po kurze KVET 3.